מסלולים למטייל העצמאי

  הצעת מסלול למטייל העצמאי ברכב שכור יציאה מזאגרב וחזרה לזאגרב 7 ימים

   יציאה בכל יום ג' או  ו' לזאגרב וחזרה בכל יום ג' או ה' מזאגרב  מבוסס על טיסה בחברת התעופה CROATIA AIRLINES

  יום 1. יום שלישי - תל אביב - זגרב – קומרובץ' - ליובליאנה – קרנסקה גורה 
  לאחר הנחיתה ואתנחתא לקפה ומאפה נתחיל את נסיעתנו  לכפר קומרובץ השוכן על גדות נהר הסוטלה. בכפר זה נולד מנהיג יוגוסלביה לשעבר,המרשל טיטו. נערוך סיור בכפר אשר (חלקו) משמש כיום כמוזיאון אתנולוגי. נלמד להכיר את מורשת הבנייה המקורית של אזור זה מסוף המאה
  ה- 19. נתקדם לליובליאנה בירתה של סלובניה, נראה את הכיכר המרכזית  פרשרן אשר קרויה על שמו של המשורר הלאומי של סלובניה ובמרכזה ניצב גם פסל בדמותו, נמשיך לעיר העתיקה בה נמצא בית העירייה היפה וממולו ניצבת מזרקת רובה אשר במרכזה אובליסק ובו שלשה כדים המייצגים את שלושת נהרותיה הגדולים של המדינה. אחה"צ נגיע לעיירת הנופש קרנסקה גורה השוכנת למרגלות הפסגות הגבוהות של האלפים הסלובניים.לינה בקרנסקה גורה.

   יום 2. יום רביעי - קניון וינטגר - אגם בלד – אגם בוהין – קרנסקה גורה
  נפתח את היום בסיור רגלי מרהיב ביופיו בשמורת הטבע וינטגר שהיא קניון של קירות זקופים שתחתם זורם נהר גועש. ההליכה בשמורה תהיה על גבי גשרי עץ התלויים לאורך קירות אלו. בצהריים נמשיך ל- בלד ולאגם המצוי בחופה. אגם בלד הוא אגם קרחוני קלאסי אשר ממשלת סלובניה אסרה על שייט ממונע בו ע"מ לשמור על צלילות מימיו. נבקר בטירת בלד שהוקמה במאה ה-11 ושימשה את מקום מושבם של הבישופים במשך כ-800 שנה .נראה את המוזיאון ההיסטורי המצוי במקום ונערוך תצפית מדהימה על האגם . נמשיך ונראה את אגם בוהין , הגדול באגמי סלובניה. נתרשם מגווני הטורקיז הנפלאים שבו ומסביבתו הירוקה. בתום הסיור נחזור למלון בקרנסקה גורה.
   
  יום 3. יום חמישי - קרנסקה גורה – עמק הסוצ'ה – קובאריד - טולמין - קרנסקה גורה
  נבלה את היום בעמק הסוצ'ה המהווה את אחד האזורים המרהיבים בסלובניה. מימי נהר הסוצ'ה זכים וצלולים בצבע טורקיז והוא נחשב לאחד היפים בנהרות אירופה. נראה את קניון הסוצ'ה העשיר בבריכות,מפלים וסלעים גדולים, נעבור בעיירה קובאריד,נמשיך לאזור טולמין שם ניתן לשייט בסירה על אחד מיובליו של הסוצ'ה. בתום הסיור לינה בקרנסקה גורה.
   
  יום 4. יום שישי - מערות פוסטוינה – פיראן – קופר
  ניפרד מקרנסקה גורה ונצא לסיור בפוסטוינה המהווה מערכת מערות קרסט באורך של כ-20,500 מטר. מערכת המערות נוצרה על ידי נהר פיבקה והיא נודעה לראשונה במאה ה-17. בסיור נעלה על קרוניות שיסיעו אותנו כקילומטר. לאחר מכן נמשיך ונראה את טירת פרדיאמה הבנויה בתוך המצוק,נתקדם לעיירה פיראן הממוקמת על חוף הים הסלובני. נשוטט בעיירה זו ונתרשם מהבנייה הונציאנית שבה. לינה באזור קופר .
   
  יום 5. יום שבת – קופר – חצי האי איסטריה – קופר 
  יום טיול לחצי האי איסטריה שבקרואטיה.נבקר בעיירה הציורית והעתיקה רוביני אשר רחובותיה מרוצפים באבן. נתקדם לעיר פורץ' אשר הוקמה ע"י הרומים לפני כאלפיים שנה ועד היום נותרו בה הפורום ושני הרחובות הראשיים. נמשיך לעיר פולה המהווה כיום את העיר המרכזית של חצי האי. בתום הסיור חזרה ללינה בקופר.
   
  יום 6. יום ראשון – קופר - שמורת האגמים פליטביצה
  הבוקר נשכים קום וניסע לשמורת האגמים פליטביצה השוכנים באזור סלעי קרסטי. נראה את צבעי האגמים הנעים בין טורקיז, ירוק וכחול בהתאם להרכב המים בכל אגם ובהתאם לשבירת אור השמש. במידה ויתמזל מזלנו נוכל גם לראות דובים או זאבים המצויים בליבו של היער הצפוף הסובב את השמורה. ארוחת ערב ולינה באזור פליטביצה .
   
  יום 7. יום שני – אזור פליטביצה – סלוני - תל אביב
  היום נעשה את דרכנו לכיוון זגרב, בירתה של קרואטיה. בדרך נעבור בעיירה החביבה סלוני (Slunj) המאופיינת בשורה של פלגי מים. נגיע לזגרב בירת קרואטיה אשר התפתחה משתי ערים תאומות ששכנו על שתי גבעות סמוכות. נראה את קתדרלת מרי אשר מעליה מתנשאים שני מגדלים ניאו גותיים, את התיאטרון הלאומי, בניין הפרלמנט, כיכר טומיסלב ועוד. נקנח בקפה ועוגה באחד מבתי הקפה הטובים בעיר בטרם הגעה לשדה התעופה לטיסתנו הביתה.

   

  עבור לתוכן העמוד