מסלולים למטייל העצמאי

  הצעת מסלול למטייל העצמאי ברכב שכור מדוברובניק לדוברובניק 7 ימים

  יציאה בימי ה. לדוברובניק וחזרה בימי ד. בלילה מדוברובניק, מבוסס על טיסה בחברת התעופה CROATIA AIRLINES 

   

  יום 1. דוברובניק – מוסטר (בוסניה) – סרייבו

  בשעות הבוקר המראה לדוברובניק שבקרואטיה. לאחר הנחיתה, איסוף הרכב ונסיעה לבית המלון בדוברובניק או מונטנגרו. נחצה את הגבול לבוסניה ונצא לסיור ב-מוסטר, העיר השנייה בגודלה בבוסניה. נסייר באזור העתיק של מוסטר, ברחובות המרוצפים בלוחות אבן אשר מתנקזים אל הגשר המפורסם של העיר - סמלה של מוסטר. גשר זה נבנה בזמן שלטון האימפריה העותומאנית באזור ונפתח בשנת 1567. תושבים וסוחרים חלפו על הגשר,חיילים וצבאות פסעו עליו. במהלך המלחמה בבוסניה נהרס הגשר בהפצצה של הקרואטים ולאחר תום המלחמה נבנה מחדש במימון בינלאומי ענק. נראה את הגשר ההיסטורי, נבקר באחד המסגדים וכן בבית המציג את סגנון האדריכלות התורכית ששלטה בעיר. בתום הסיור ארוחת ערב ולינה בסרייבו בירת בוסניה.

   

  יום 2 . סרייבו ואתריה 

  סרייבו נחשבת לבירה האוריינטלית ביותר באירופה. לצד צריחי מסגדים המצויים בה, יש גם כנסיות ובית כנסת וכן נשים בלבוש מוסלמי החולפות ברחוב לצד נשים בלבוש מערבי לחלוטין. שלוותה של סרייבו נפגעה רבות במלחמת האזרחים שפרצה בה בשנת 1992. כיום היא עושה צעדים ע"מ להחזיר לעצמה את אותה מיוחדות שאפיינה אותה במשך מאות בשנים. במסגרת סיורנו בעיר נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי. נמשיך לביקור במנהרה אשר שימשה בתקופת המלחמה את התושבים להברחת מזון ונשק לתוככי העיר הנצורה. נראה גם את מבניה הציבוריים של העיר כמו התיאטרון הלאומי, בניין הדואר והאקדמיה לאומניות. ארוחת ערב ולינה בסרייבו . 

   

  יום 3. סרייבו - שמורת הדורמיטור באמצעות ג'יפים (מונטנגרו) – ז'בליאק

  ניפרד מסרייבו וניסע למעבר הגבול עם מונטנגרו השכנה. נחצה את הגבול וניסע לאורך נהר הפיבה עד הגיענו לעיירה פלוז'ין, שם ישנה אפשרות לעשות סיור ג'יפים באזור שמורת הדורמיטור. בדרך נראה נופים מרהיבים וכפרים ציוריים. סיום סיור הג'יפים יהיה בעיירה ז'בליאק בה נאכל ארוחת ערב ונלון.

   

  יום 4. ז'בליאק - האגם השחור –נהר הטרה - שמורת ביוגראד - קולאשין

  הבוקר ניסע לשמורת הטבע דורמיטור המשתרעת על פני 390 קמ"ר. נסייר רגלית בשמורה ונראה את האגם השחור המפורסם. בהמשך, נתצפת על קניון נהר הטארה הנחשב לקניון העמוק ביותר באירופה עם למעלה מ - 1,000 מטר עומק. במחציתו השנייה של היום נטייל בשמורת הטבע ביוגראד .שמורה זו הוכרזה כאזור טבע מוגן בשנת 1878 ונחשבת לאחד מהיערות הגדולים שנותרו באירופה ובה כ-220 מיני צמחים ו-85 מיני עצים. ארוחת ערב ולינה בעיירה הציורית קולאשין .

   

  יום 5. מנזר מורצ'ה - פודגוריצה - אגם שקאדר - בר - סווטי סטפן - בודבה 

  נתחיל את סיורנו בביקור במנזר מורצ'ה הנחשב לאחד מהמנזרים החשובים בכנסיה המונטנגרית. לאחר מכן נרד מהאזור ההררי של מונטנגרו, ניסע לאורך נהר המורצ'ה עד הגיענו לביקור בפודגוריצה, בירתה של מונטנגרו אשר נוסדה בימי הביניים ונקראה בעבר טיטוגרד ע"ש השליט טיטו. תחנתנו הבאה תהיה באגם שקאדר המהווה את מאגר המים המתוקים הגדול ביותר בבלקן. נצא לשיט באגם ונתרשם מצמחיית המים הסבוכה ומעשרות סוגי ציפורי המים שיש לשמורת טבע זו להציע. אחר הצהריים נסייר בעיר בר, בה נראה את המצודה העתיקה מן המאה ה-15 המתנשאת מעליה וכן נתצפת על האי סווטי סטפן אשר תמונת לשון היבשה שלה היא אחת היפות ביותר שניתן לראות לאורך החוף האדריאטי. ארוחת ערב ולינה באזור בודבה.

   

  יום 6. בודבה – מפרץ קוטור – נייגושי – צטיניה – בודבה  

  יום טיול בעריה העתיקות של מונטנגרו המצויות באזור רצועת החוף, מומלץ לסייר בקוטור הנחשבת לאחת הפנינים היפות ביותר לאורך החוף האדריאטי. נראה את נמלה המוגן,חומותיה הגבוהות,רחובותיה הצרים וכן נבקר במוזיאון הימי. נעבור בנייגושי בדרך ל-צטיניה – בירתה העתיקה של מונטנגרו המאופיינת במספר אתרי תרבות ואדריכלות מעניינים. אחר הצהריים נגיע לבודבה שהתפתחה כאתר תיירות חופים פופולארי. נערוך סיור רגלי בעיר העתיקה וכן לאורך החוף . ארוחת ערב ולינה באזור בודבה .

   

  יום 7. בודבה - דוברובניק (קרואטיה ) - טיסה לתל אביב

  נחצה את הגבול ממונטנגרו לקרואטיה ונקדיש את יומנו האחרון בטיול לסיור בדוברובניק אשר זכתה לכינוי "פנינת הים האדריאטי". נסייר בעיר הנמל היפה ונראה את החומות המקיפות אותה. חומות אלו אשר נבנו בין המאה ה-13 למאה ה-16 הן ממערכות הביצורים השמורות ביותר באירופה. נטייל בפאלצה –רחובה הראשי של העיר העתיקה, נבקר במנזר הפרנציסקאני ובבית הכנסת המקומי שם נשמע אודות תולדות הקהילה היהודית אשר קמה בסוף המאה ה-14. אחה"צ נעשה את דרכנו לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב .

   

   

  עבור לתוכן העמוד