מונטנגרו - היכרות ומידע כללי

  מונטנגרו - היכרות ומידע כללי

  דגל מונטנגרו מפת מונטנגרו

  מידע כללי אודות מונטנגרו

  מונטנגרו היא מדינה ששטחה 13,812 קמ"ר. קו החוף שלה באורך של 277 ק"מ. בצפון נמצאות קרואטיה ובסניה הרצגובינה ובדרום אלבניה ויוון. החופים של מונטנגרו שטופים על ידי המים הכחולים של הים האדריאטי הדרומי. זהו אחד הימים הנקיים והחמים ביותר בעולם. זמן הנסיעה מדוברובניק למונטנגרו הוא כשעה. מונטנגרו כוללת את הרפובליקה של סרביה ומונטנגרו.

  במדינה אוכלוסייה של כ-640,000 אנשים והיא רב-תרבותית, רב-לאומית, רב-דתית, ורב-תרבותית. הלאומים בה הם סרבים, מונטנגרים, קרואטים ואחרים. הדתות השולטות בה הן: נצרות אורתודוכסית וקתולית. סטיניה היא עיר הבירה ההיסטורית בשעה שפודגוריצה שהיא עיר הבירה המודרנית מרכזת בה את המרכז האדמיניסטרטיבי, התרבותי, התעשייתי והתחבורתי. אזרחי מונטנגרו גאים ומאוד ידידותיים. הם מוקירים את המורשת שלהם ומסבירי פנים לכל התיירים אשר מעריכים את יפי המדינה. בני משפחה של בתי המלוכה האירופית ועשירים ומפורסמים ביקרו במונטנגרו. הנסיכה אן, סופיה לורן וקירק דאגלס, סידני פואטייה וקלאודה שיפר הם חלק מהאורחים שביקרו בה. תיירים שביקרו במונטנגרו חזרו לבקר בה שוב ושוב.

  נהוג לומר שבחופי מונטנגרו נולד המפגש היפה ביותר בין הים ליבשה. הים האדריאטי במונטנגרו הוא אתר תיירות מיוחד ויוצא דופן. זוהי מדינה של ניגודים מרתקים עם הרים גבוהים, אגמים נוצצים כבדולח, נהרות צלולים, קניונים עמוקים וקו חוף מרתק. במונטנגרו ישנם 117 חופים אשר הארוך מבינהם הוא 13 ק"מ, בשעה שהאחרים נמצאים בלשונות ים, מפרצים ומפרצונים אשר ברבים מהם מטעי זיתים ועצי אורן ארומתיים.

  האקלים הים תיכוני המתון מעודד גדילה של יערות אורנים, זיתים, תאנים, תפוזים, לימונים וקיווי. השמש זורחת בממוצע של 240 יום ואף יותר בשנה. ערי חוף מארחות מגוון רחב של קתדרלות רומיות וגותיות, כנסיות ומנזרים, ארמונות עתיקים עם חומות מקושטות, טירות, גנים בוטניים ומוזיאונים. יש 70 פסגות הרים הגבוהים מ-2000 מטרים, 4 גנים לאומיים השופעים פרחים וחיות בר, והפיורד הגדול ומרהיב העין ביותר בים התיכון. מונטנגרו היא מדינת טבע, בתולית, ושלווה. האוצרות הרבים בה כוללים הרים גבוהים, אגמים בוהקים, נהרות צלולים, קניונים עמוקים,קו מים עם חופים רחבים חוליים וסלעיים, תרבות עשירה, קתדרלות רומיות וגותיות, ארמונות, שרידים יווניים, ערים עתיקות ואוכל ים תיכוני ויין טעימים. המבקרים בה ייהנו מאקלים קסום ומקומיים מסבירי פנים. המטבע הרישמית נקראת דינר, בפועל היורו משמש כמטבע השימושית. 

   

  למידע אודות יעדים מומלצים לביקור במונטנגרו הקלק כאן

  עבור לתוכן העמוד